Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

DTG trükk – trükimaailma moodsaim lahendus

Miks valida DTG trükk?

Otsetrükk kangale tuleb mitmete eelistega. Esimesed paistavad silma juba kujundust disainides. Kuigi trükimeetodeid on mitmeid, on paljude miinuseks, et ei saa trükkida detailirohkeid või värvikirevaid disaine. Siiditrüki kasutamise juures on takistuseks näiteks see, et kasutada saab vaid kuni nelja erinevat värvi, masintikandiga kuni üheksat eri värvi niite. Detailirohke lõpptulemus on võimatu. DTG trükk ei sea siinkohal mingeid piiranguid – olgu disain täpselt nii detailirohke ning tooniderikas, kui sa unistad.

Teiseks eeliseks on otsetrükk kangale ise. Digitrükk kangale ei nõua näiteks trükiraamide valmistamist, mis siiditrüki meetodis võtab omajagu aega, sest iga värvi jaoks tuleb valmistada eraldi raam. On selge, et ajakulu tõstab ka hinda. Trükiraamide väljajätmine muudab trükkimise soodsamaks. Digitrükk kangale on seetõttu eriti hea just üksikeksemplaride või väikese koguse tellijatele.

Kõige suurem otsetrükk kangale Eestis

Enamjaolt on digitrükk kangale tehtav maksimaalselt A3 suuruses. Kui on sooviks otsetrükk kangale, mis on suurem, tasub pöörduda meie poole. Ovision kasutab moodsat tehnikat ning meie print kangale on kõige suurem Eestis – 42 x 61 cm. Kasutame tööstuslikku printerit, tänu millele saame täita ka suuremahulisi digitrükk kangale tellimusi ning trükihind on konkurentidega võrreldes soodsam.

Pikaajaline kogemus lubab Ovisionil pakkuda kõrge kvaliteediga teenust. Ei pea muretsema millegi pärast. Samas on kindlasti huvitav teada, kuidas jõuab print kangale:

1.     Kujunduse disainimine – Ovisioni abiga saab luua täpselt sellise kujunduse, nagu soovitud. Otsetrükk kangale on tehtav ka kliendi enda loodud disainiga, ent sellisel juhul peab saatma faili, mis on sobivas laiendis, õiges mõõdus ning piisava resolutsiooniga. Kui vaja, tuleb Ovision appi, et olemasolev kujundus trükisobilikuks muuta.

2.     Trükimasina seadistamine – kuigi print kangale toimub automaatselt, ongi siiski vaja määrata kasutatava tindi kogus, kanga värv ning pildi asukoht.

3.     Prinditava toote ettevalmistamine – mõnikord on vajalik kanga eeltöötlemine, et print kangale jääks nii nagu soovitud. Seejärel asetatakse toode erilisele karestatud alusplaadile. Alusplaadi ülesandeks on toote liikumise takistamine, et tagada täpne digitrükk kangale.

4.     Trükkimine – trükkimise kiirus sõltub kujunduse suurusest ning detailsusest, ent laias laastus toimub otsetrükk kangale paari minutiga! Võrreldes paljude teiste variantidega, on see väga hea tulemus.

5.     Kuivatamine – kui digitrükk kangale tehtud, läheb toode tunnelahju, kus toimub lõplik kuivatamine ja värvi kinnitumine.

Millisele kangale DTG trükk sobib?

Tekstiili valides tuleb silmas pidada, et see oleks kas 100% puuvill või puuvill, kus kuni 50% on elastaan või polüester. Sellistest materjalidest tehakse väga palju erinevaid rõivaid, aga ka rätikuid, kotte, mütse, torusalle jne. Print kangale, mis on värviline, võib võtta natuke kauem aega ning olla veidi kallim. Põhjus peitub soovitud lõpptulemuse saavutamiseks vajalikes lisasammudes. Esmalt on vaja kangast töödelda, et vältida tindi liigset kangasse imbumist. Teiseks on vaja teha trükk valge tindiga ning seejärel soovitud värviga.

Print kangale, millest on juba valmistatud toode, tähendab seda, et olemas on õmblused, taskud ja lukud. Teiste trükimeetodite juures võib see probleemiks kujuneda, ent mitte siis, kui valida digitrükk kangale. Kuigi trükipea on tekstiilile äärmiselt lähedal, siis tegelikku füüsilist kokkupuudet tekstiili ja trükipea vahel ei ole. Tint pritsitakse kangale ning toote reljeefsus ei ole siinkohal mingiks mureks.

Digitrükk kangale tehakse tintidega, mis on valmistatud vee baasil. Tänu sellele on tindid loodussõbralikud, ent samas on otsetrükk kangale ka kulumis- ja pesukindel. Tõesti, pole põhjust, miks mitte valida digitrükk kangale.

Kirjutage või helistage meile ja küsige julgelt lisainfot!

Miks valida Ovision reklaamkingitused ja trükiteenused?

1
Kiire vastus päringule

Päringutele vastame reeglina paari tunni kuni ühe tööpäeva jooksul.

2
Kiired tarneajad

Valdkonna keskmisest kuni 50% kiiremad tarneajad, sest teostame kaubatarnet kesklaost iga päevaselt.

3
Kvaliteetsed lahendused

Kasutame parimaid tootmisseadmeid ja uusimaid trükimaterjale.