Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.
Tööriided

Oma töötajate kaitsmine on iga tööandja jaoks prioriteet, et tagada tööprotsessi turvaline kulg ning töötajate ohutus. Igal töökeskkonnal on oma konkreetsed ohud, millega tuleb kaitsevahendite valimisel arvestada.Kõrgnähtavad tööriided on eriti olulised siis, kui töökeskkond tähendab masinaid – tõstukid, traktorid, ehitustehnika jm. Sellises keskkonnas on eriti tähtis, et töötajad oleksid selgelt ning kaugelt nähtavad ning seda nii päevavalguses, vihmas, hämaruses kui ka pimeduses.

Standardile vastavus garanteerib ohutuse

Kõrgnähtavad tööriided (High Visibility ehk Hi-Vis) on eriti tähtsad isikukaitsevahendid, mis peavad vastama Euroopa Liidu standardile EN ISO 20471: 2013. Selle järgi määratakse rõivad kolme klassi: 1, 2, 3, millest kõige kõrgema nähtavusega on klass 3. Standard määrab nõuded kaitseriietuse värvitoonide ja tagasipeegelduse kohta ning selle kohta, mis on materjalide minimaalne ala ja paigutus.
 
Klass 3 saavutamiseks võib kombineerida ka 2+2 klassiga rõivaid, kuid 2+1 ei pruugi alati olla klass 3. Konkreetse klassi määramine toimub vastavalt sellele, mis on töökeskkonna ohud ja riskid.

Kollane või oranž?

Üks asi millele meie alati tähelepanu pöörame, on ka see, millisel taustal tööriideid kandma hakatakse. Kuigi reeglina on kollast värvi rõivaste märkamine kergem, siis mitte juhul kui ka kasutatav tehnika on peamiselt kollane. Sellises olukorras oleks parem lahendus oranžid neoonvärvi tööriided. Oranž on parem valik ka talvistes oludes, sest oranž värv on valgel lumel kontrastsem, kui kollane.
 
Kui ei oska ise valikut teha, saavad Ovisioni spetsialistid töökeskkonda analüüsides aidata õige lahenduse leidmisel. Me tuleme appi ka siis, kui sooviks on trükk oma tööriietele või tahate töörõivaid isikustada, sest sellega tuleb ettevaatlik olla. Firma logo lisamine rõivastele on mõistetav soov, ent liiga suur logo võib tähendada, et neoonvärvi tööriided ei vasta enam vajaliku kaitseklassi tingimustele.

Helkurmaterjal? Fluorestseeruv materjal? Kaks korraga?

Esmapilgul võib tunduda, et kõik tööriietel kasutatavad materjalid on ühesugused. Tegelikult on neil märkimisväärne vahe. Fluorestseeruv materjal on reeglina kas punast, kollast või oranži neoonvärvi. Neoonvärvi tööriided on nähtavad peaaegu igal ajal – päevavalguses, päikesetõusu ning päikeseloojangu ajal ja ka udus.
Helkurmaterjali põhimõtteks on olla nähtav pimedas ning just siis, kui sellele langeb valgus. Just see materjal on meile tuttav tavaelust nagu näiteks jopede helkurribad. Seetõttu võib tunduda, et helkurmaterjalist piisab, kuid ilma pimeduse ja valgushelgita ei toimi see nii nagu oodatakse.
 
Kõige parem on tööriided, kus kombineeritakse fluorestseeruvat ning helkurmaterjali ning isegi kontrastseid mittefluorestseeruvaid materjale. Tänu sellele saab tulemuse, kus tööriided on nähtavad võimalikult paljudes oludes ning kordades kaugemalt kui tavalised rõivad. Võrreldes tavaliste tumedate riietega, isegi kuni kolm korda kaugemalt.

Kuidas valida kvaliteetsed tööriided?

Kõige lihtsam oleks soetada vestid, mille töötaja saab muule riietusele peale tõmmata. Vestid kipuvad aga kaotsi minema või hakkavad need paksude talverõivaste peal liikumist segama. Parema tulemuse saab siis, kui investeerida kvaliteetsetesse tööriietesse. Kõrgnähtavad tööriided on nii hästi nähtavad, kui pakuvad ilmastiku eest igakülgset kaitset. Sobivat mudelit valides on vaja silmas pidada ka seda, et nähtavus oleks garanteeritud täites erinevaid tööülesandeid – nii siis, kui töötaja seisab püsti, kummardab, kükitab, on seljaga või küljega.
 
Selleks, et kvaliteetsed tööriided ka pärast soetamist võimalikult pikalt kestaksid, peab järgima teatud hooldusjuhiseid. Rõivaid tuleb regulaarselt pesta, sest mida mustem on rõivas, seda rohkem väheneb kõrgnähtavuse tõhusus. Hi-Vis riideid tuleb pesta pahupidi pööratult ning alati on vaja järgida konkreetseid pesuvahendi, -temperatuuri ja muid asjakohaseid juhiseid. Kõrgnähtavast materjalist tehtud osi ei tohi oma soovi järgi lõigata ega muuta.
 
NB! Vii ka töötajad hoolduse nõuetega kurssi ja selgita, et vale hooldus tähendab tööriiete tõhususe vähenemist ning seega nende endi tervise ja heaolu ohtu sattumist.

Helistage ja küsige lisainfot: +372 661 3212

 

Kirjutage või helistage meile ja küsige julgelt lisainfot!

Miks valida Ovision reklaamkingitused ja trükiteenused?

1
Kiire vastus päringule

Päringutele vastame reeglina paari tunni kuni ühe tööpäeva jooksul.

2
Kiired tarneajad

Valdkonna keskmisest kuni 50% kiiremad tarneajad, sest teostame kaubatarnet kesklaost iga päevaselt.

3
Kvaliteetsed lahendused

Kasutame parimaid tootmisseadmeid ja uusimaid trükimaterjale.