Mehaaniline graveerimine
Mehaaniline graveerimine on aastatuhandete vanune tehnika. Tehniliselt võttes läheb mehaanilise graveerimise alla kõik, kus pinnale jäetakse jutt mõne tera abil. Kui varasemalt oli graveerimiseks vajalik kindel käsi ning palju vaba aega, siis tänapäeval kasutatakse ka mehaaniliseks graveerimiseks arvutiprogramme ja vastavat masinat. See lubab materjalidele kanda tunduvalt keerulisemaid disaine, millele ei saa vaba käega graveerides kindel olla, ning tööprotsess kulgeb tunduvalt lühema ajaga.
Graveerimine Tallinn, Tartu, Pärnu või ka mõne muu Eesti koha sümboolikaga on üheks armastatud lahenduseks. See võimaldab anda ka masstootele mõne väiksema piirkonna omapära hõngu. Mehaaniline graveerimine jätab tihtipeale ka traditsioonilisema, ning mõnede klientide arvates ilusama, tulemuse, mistõttu pakub see endiselt lasergraveerimisele edukalt konkurentsi.
Kasutatava tera abil eemaldatakse esemelt pindmine kiht ning materjalile jääb alumise kihi kontrastne jälg. See, mis värvi jälg jääb, sõltub täielikult materjalist. Materjaliks võib olla nahk, plast, metall (sh ka väärismetall nagu näiteks kullast abielusõrmused), klaas, marmor, kartong jne. Mehaanilise graveeringu jälg on silmale selgelt nähtav ning ka näpuga katsutav. Sügavama jälje saavutamiseks võib samast kohast mitu korda üle käia, nii et reljeefne tulemus on väga kergelt saavutatav. Graveerimine Tallinnas, meie professionaalsete töötajate käe, all garanteerib perfektse tulemuse, olenemata tellimuse keerukusest.
Lasergraveerimine
Lasergraveerimine on üks uuemaid graveerimise variante. Meie pakutav lasergraveering on kvaliteetne ja kauakestev, ei kulu ega tuhmu ning kogu protsess toimub võrdlemisi kiirelt. Disain kantakse eseme pinnale laserkiire abil. Kõige pealmine kiht eemaldatakse, jättes silmale nähtava kontrastse jälje. Lasergraveerimise korral ei ole probleemiks ka see, kui disain on äärmiselt detailirohke ning täpsust nõudev.
Sõltuvalt eseme materjalist, võib laserkiire jälg võtta esialgsest värvist erineva tooni ning sellega peab lasergraveerimise juures arvestama. Nahale graveerides eemaldatakse näiteks naha pealmine kiht ning alumine kiht on see, mis määrab ära lasergraveeringu värvi ja kontrasti. Puidu graveerimine ja saadav tulemus sõltub puiduliigist. Reeglina on graveering pruuni eri toonides. Alumiiniumi graveering on aga valge ning roostevaba terase graveering must või hallikasmust. Kui metalltoode on juba värviga kaetud, eemaldatakse pealmine värvikiht.
Iseenesest on võimalik graveerida väga erinevatele materjalidele: klaas (sh pokaalid, vaasid, pudelid), nahk (sh rahakott, püksirihm, käekott), keraamika (sh vaasid, lauanõud, lillepotid), metall (sh majanumbrid, tänavasildid, viidad, rinnasildid ning graveeritud võtmehoidja) ja puit (sh suveniirid, köögiriistad, ehtekarp). Materjalid, mille puhul lasergraveerimise kasutamine ei ole aga võimalik, on väärismetallid ning nikeldatud pinnad. Kui aga materjali graveerimiseks on vajalik võimalikult õrn lähenemine, on laser asendamatu, sest ükski laseri osa ei puutu reaalselt vastu graveeritava eseme pinda. Tulemuse eest vastutab üksnes laserkiir.