Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

UV trükk

Kui on vaja leida lahendusi erinevatele trükisoovidele, võib julgelt meie poole pöörduda. Ovisioni pakutav UV trükk on üks kindlamaid võimalusi, kuidas saada soovitud disain ükskõik millisele materjalile. UV valgust kasutati kõigepealt ilutööstuses, nimelt kuivatati selle abil küünelakke. Sealt edasi võeti ultraviolettvalgus kasutusele reklaamimaailmas, kuid nüüd on UV trükkimine üha rohkem levinud sisekujunduses, lisaks kontori- ja büroohoonetele ka kodudes.

UV print tehakse otse tasapinnale ning kuna trükivärvi kuivatamiseks kasutatakse ultraviolettvalgust, ei vaja tooted järelkuivamist. Laki abil saab tekitada ka reljeefse tulemuse. Erksad värvid ning vee-, kuuma- ja vägagi kulumiskindel tulemus on garanteeritud igasugusel materjalil, mistõttu sobivad need erinevatesse olukordadesse.

Trükkimine plastikule

Trükkimine plastikule

UV printimine on üks ilmastikukindlamaid lahendusi. Materjalidest loetakse aga üheks ilmatikukindlaimaks plasti, nii et ühendades plasti ja UV prindi, saab tõeliselt hea tulemuse. Trükivärvi kivistamiseks kasutatud ultraviolettvalgus aitab värvide kirkust säilitada ka siis, kui toodet kasutatakse välitingimustes. Akrüülpannood, uksesildid, postrid ja reklaamtahvlid on näiteks asjad, mis peavad vastu pidama nii päikesele, tuulele, vihmale kui ka lumele. Kodustes tingimustes tuleb plastile tehtav UV trükk appi siis, kui soovitakse näiteks omapärast kella, seinakaunistust või miks mitte ka mustrit plastist aiamööblile.

Trükkimine puidule

Trükkimine puidule

Vineer, puit ning puitkiudplaat on mõned näited puitmaterjalidest, mille disainimiseks saab kasutada UV trükki. Disainist läbikumav puidusüü muudab tulemuse tõeliselt ainulaadseks. UV trüki abil võib disaini printida nii üksikesemele, mis sobib eraisikule, kui kasutada ka suuremas mahus, sobides näiteks mõnele väikefirmale. Vahet pole, kas soovitud toode on väike klaasialus või suur silt, UV print ei ole probleemiks. Puidust esemetele on võimalik lisada näiteks meeldiv tsitaat, firma logo või isegi pilt, muutes tavapärase toote tunduvalt personaalsemaks.

Kui toodet on plaanis kasutada välioludes, on UV trükkimine esimene samm. Hea tulemuse säilitamiseks tuleks see lisaks lakiga katta. Töötlemata puit lihtsalt ei kesta välioludes ning kui puit saab kahjustada, mõjutab see ka trükitud pilti.

Trükkimine metallile

Trükkimine metallile

UV trükkimine aitab luua vägagi ainulaadseid lahendusi. Erakordset täpsust ja detailirohkust pakkuv UV print lubab soovitud kujutise kanda näiteks metallist visiitkaartidele, menüüdele, mansetinööpidele, pastakatele, termostele, võtmetele ja põhimõtteliselt kõigele muule, mille osas on soovi. Väga tihti kasutatakse seda ka infotahvlite ning logotahvlite kujundamiseks. Tegu on ilmastiku- ja temperatuurikindla lahendusega ning kuigi kasutatakse metalli, pole vaja muretseda korrodeerumise pärast. Trükk võib olla nii mustvalge kui värviline ning tulemus kas tasapinnaline või reljeefne.

Trükkimine erinevatele materjalidele

Trükkimine erinevatele materjalidele

Tänu kaasaegsele tehnoloogiale on UV trükkimine mitmekülgne lahendus, mis suudab rahuldada kõikide tellijate soove. Vaadates printerit lähemalt, on need ehitatud selliselt, et kohe trükipeade kõrval asub UV lamp. Just see lamp on vastutav kvaliteetse ja kauakestva tulemuse eest: kohe kui trükivärv on materjalile piserdatud, valgustab lamp vastavat kohta ning värv kivistub peaaegu et koheselt.

Materjalist sõltuvalt võidakse siiski disainile veidi teisiti läheneda. Printides valguskastidele ja valguspaneelidele, lisatakse värve enam-vähem poole võrra rohkem, et tulemus soovitult erk jääks. Välioludes kasutatavale puitesemele trükkides on see vaja kindlasti ka lakkida ning tihedat kasutamist taluva metalleseme võiks lamineerida. UV trükkimine on võimalik teha otse materjalile ehk mööblidetailidele, siltidele, klaasile jms. Kui on küsimusi mõne kindla materjali osas, mida me ei ole maininud, võib julgelt ühendust võtta ja järgi uurida.